Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

Ako zaokrúhliť položku fakturácie na 2 desatinné miesta ak vstupná cena alebo množstvo je na viac miest

Ak potrebujete do vstupnej jednotkovej ceny a mernej jednotky v položke faktúry zadať hodnotu s viac ako dvoma desatinnými miestami, ale pritom sumu s DPH a sumu bez DPH chcete vo faktúre zapisovať ako hodnotu s dvoma desatinnými miestami postupujte nasledovne:

1. Vytvorte si vo voľbe Fakturácia a odbyt / Cenník položku s názvom napr. Zaokrúhľovanie na 2 DM, v ktorej bude nastavená merná jednotky prázdna a suma v tuzemskej mene 0. Do políčka Druh zaokrúhlenia vyberte hodnotu Na dve desatinné miesta matematicky.

Online ekonomický software

2. Do položky faktúry pridajte novo vytvorenú položku cenníka, v našom príklade Zaokrúhľovanie na 2 DM a do políčka Názov položky vpíšte názov položky, doplňte sumu množstva a vstupnej jednotkovej ceny bez DPH.

Online ekonomický software

3. V hlavičke faktúry v políčku Druh zaokrúhlenia vyberte hodnotu Nezaokrúhľovať.

Online ekonomický software

4. Následne môžete faktúru tlačiť.

Online ekonomický software


Späť na vyhľadávanie