Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

Import a export prístupovej skupiny

Potrebujete niektorému užívateľovi s prístupom do vašej databázy obmedziť prístupové práva?

Naimportujte si niektorú z nami pripravených definícií prístupových skupín a túto užívateľovi priraďte namiesto prednastavenej skupiny Administrator.

Stiahnite si XML súbor definície prístupovej skupiny a uložte na disk:

Povolený vstup len do voľby Personálne údaje/ Osoby, Rola, súbor XML stiahnete tu.
Povolený vstup do všetkých volieb voľby Personálne údaje, súbor XML stiahnete tu.
Povolený vstup len na čítanie do celého systému, súbor XML stiahnete tu.
Povolený vstup len na čítanie do volieb Základné nastavenia – Organizácie, Personálne údaje – všade, Spracovanie miezd – Osoby, Roly, Mzdy, súbor XML stiahnete tu.

Vo voľbe Správa systému/ Prístupové skupiny v zozname Prístupové skupiny vo voľbe Doplnky vyberte Import z XML,

Online ekonomický software

načítajte súbor, ktorý ste si uložili na disk a kliknite na OK.

Online ekonomický software

Vo voľbe Správa systému/ Užívatelia v konkrétnom užívateľovi odstráňte prístupovú skupinu Administrator a pridajte novú prístupovú skupinu. Definíciu užívateľa uložte.

Online ekonomický software

Ak vám bola dodávateľom systému na požiadavku nastavená prístupová skupina v jednej databáze, môžete si túto prístupovú skupinu preniesť do ktorejkoľvek inej databázy. Pre tento účel najprv definíciu prístupovej skupiny vyexportujte, a následne v inej databáze naimportujte.

Označte prístupovú skupinu (alebo viac prístupových skupín), ktorú chcete exportovať. Vo voľbe Doplnky vyberte Export do XML. Vytvorený XML súbor uložte na disk. Následne v inej databáze súbor naimportujte postupom popísaným vyššie.

Online ekonomický software


Späť na vyhľadávanie