Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

Prenos miezd do účtovníctva

Ak chcete, aby program automaticky prenášal údaje o spracovaných mzdách do účtovníctva, môžete k tomu využiť voľbu Spracovanie miezd / Tlače a výstupy / Export do účtovníctva. Túto voľbu je možné využiť nielen na export miezd do excelu pre potreby účtovníctva, ale aj na automatizované prepojenie miezd HUMANET s účtovníctvom HUMANET.

Prihláste sa do účtovníctva. Vo voľbe Pomocník / Systém si zistite číslo databázy v políčku ID dátového prostredia.

Online ekonomický software

Prihláste sa do miezd. Cez voľbu Základné nastavenia / Hodnoty systémových konštánt vstúpte cez pero do skupiny Účtovníctvo, do konštanty HNTACCEX Účtovníctvo Humanet - povoliť export do účtovníctva Humanet. Označte políčko Hodnota.

Online ekonomický software

Následne do konštanty HNTACCID Účtovníctvo Humanet - id cieľového dátového prostredia zadajte Id dátového prostredia účtovnej databázy.

Online ekonomický software

V prípade potreby vo voľbe Spracovanie miezd / Tlače a výstupy / Export do účtovníctva si vytvorte kópiu vzorového účtovného dokladu a tú upravte podľa vlastných požiadaviek. Spracovanie účtovného dokladu spustite kliknutím na riadok alebo ikonu pre spracovanie.

Online ekonomický software

Pre export účtovného dokladu z miezd do účtovníctva kliknite na riadok Export účtovného dokladu do Humanetu priamym zápisom do účtovníckej databázy.

Online ekonomický software

Kliknite na obdobie, za ktoré chcete účtovný doklad spracovať a vyexportovať a v zobrazenom okne zadajte názov súboru. Napr. uctdokladMMRRRR, kde systém písmená MMRRRR pri spracovaní zamení za označenie mesiaca a roka, za ktorý sa doklad spracoval. Ak rozúčtovávate mzdové náklady na strediská, zákazky a pod. nastavte prevodový mostík medzi triediacimi kritériami mzdového modulu a účtovného modulu. Pre spracovanie a export kliknite na tlačidlo OK.

Online ekonomický software

Prihláste sa do databázy účtovníctva a prejdite do voľby Servisné úlohy / Import miezd Humanet. Tu nájdete záznam o pripravenom importe z miezd, kde okrem iného vidíte aj názov importného súboru.

Online ekonomický software

Cez pero vstúpte do záznamu a kliknite na tlačidlo Import.

Online ekonomický software

Otvorí sa formulár Import miezd Humanet, v ktorom je možnosť upraviť dátum a číselný rad budúceho interného dokladu. Import do účtovnej evidencie spustíte kliknutím na tlačidlo OK.

Online ekonomický software

Zobrazia sa informácie o vykonanom importe. Pre návrat kliknite na tlačidlo OK.

Online ekonomický software

Vo voľbe Interný doklad môžete skontrolovať naimportované rozúčtovanie mzdových nákladov.

Online ekonomický software


Späť na vyhľadávanie