Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

Skrátený pracovný úväzok

1. krok: Vytvorte turnus skráteného pracovného úväzku. Na obrázku je príklad úväzku skráteného na 1 h týždenne.

Online ekonomický software

2. krok: Vytvorte obraz turnusu s novo nadefinovaným turnusom.

Online ekonomický software

3. krok: Priraďte obraz turnusu a turnus zamestnancovi na záložke Rola / Identifikácia/ Pracovné zaradenie.

Online ekonomický software

4. krok: Pridajte PAM položku (napr. Základný plat mesačný) na záložke Rola / Platy a mzdy/ Zložky mzdy. V systéme Humanet sa tzv. PAM položky zadávajú vždy sumou, ktorá zodpovedá 100% úväzku. V našom príklade ak sa za 100% úväzok považuje 40 h týždenne, 1 h týždenne je 2,5% úväzok. Ak mzda zamestnanca pre 2,5% úväzok má byť 22 €, 100% úväzku zodpovedá mzda 880 €. Táto hodnota sa zadá do PAM položky SPF10201 Základný plat mesačný.

Online ekonomický software

5. krok: Vytvorte skupinu dovoleniek pre skrátený úväzok. Platí, že koľko pracovných dní priemerne do týždňa má úväzok, toľko dní dovolenky do týždňa bude mať týždeň dovolenky. Ak zamestnanec pracuje 5 dní v týždni, jeho týždeň dovolenky je 5 dní. V našom príklade skráteného úväzku týždeň dovolenky predstavuje 1 deň. Nižší nárok na dovolenku (4-týždňový) bude tak 4 dni a vyšší nárok (5-týždňový) bude 5 dní.

Online ekonomický software

Novo pridanú skupinu dovoleniek pridajte zamestnancovi na záložke Rola/ Dovolenky/ Parametre.

Online ekonomický software

6. krok: Spustite inicializáciu a prepočet mzdy.
Načítaný kalendár v našom príklade vyzerá nasledovne:

Online ekonomický software

7. krok: Ak chcete vo výplatnej páske zobrazovať v záhlaví sumu základného platu zodpovedajúcu úväzku, stiahnite si upravenú výplatnú pásku. Základný plat sa tak bude zobrazovať nasledovne:

Online ekonomický software

Dnes sa vo výplatných páskach zobrazuje suma základného platu zodpovedajúca 100% úväzku.

Online ekonomický software


Späť na vyhľadávanie