Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

Zaúčtovanie stravných lístkov

Zaúčtovanie stravných lístkov môžete, rovnako ako akékoľvek iné doklady, realizovať manuálne alebo pomocou predkontácií.
Predkontácie pre zaúčtovanie stravných lístkov sme pripravili a stačí ak si ich prevezmete do svojho počítača a do systému Humanet ich len naimportujete.

Prevezmite si rozúčtovanie pre stravné lístky a predkontáciu pre zaúčtovanie došlej faktúry aj interného dokladu.

Po prevzatí oboch súborov, rozbaľte ich obsah do ľubovoľnej zložky vo Vašom počítači (napr. na plochu) a postupujte nasledovne:

V systéme Humanet prejdite do Výber modulu / Účty / Rozúčtovanie.

Online ekonomický software

Z kontextového menu Doplnky vyberte Import z XML.

Online ekonomický software

Vyberte súbor SL_rozuctovanie.xml vo Vašom počítači a pokračujte kliknutím na OK.

Online ekonomický software

Po úspečnom importe pribudne v číselníku rozúčtovaní záznam pre rozúčtovanie stravných lístkov.

 

Rovnaký postup zopakujte pre import v číselníku predkontácií.
Prejdite do Výber modulu / Účty / Predkontácie

Online ekonomický software

Z kontextového menu Doplnky vyberte Import z XML.

Online ekonomický software

Vyberte súbor SL_rozuctovanie.xml vo Vašom počítači a pokračujte kliknutím na OK. Po úspešnom importe pribudnú 2 predkontácie týkajúce sa stravných lístkov.

Online ekonomický software

Použitie predkontácií a rozúčtovania

Pripravené predkontácie využijete veľmi jednoducho. Na zaúčtovanie došlej faktúry za stravné lístky len pridajte nový Záväzok. Vyplňte dodávateľa, dátumy, ľubovoľný popis (napr. došlá faktúra za stravné lístky), celkovú sumu na úhradu a použite tlačidlo Rozpis DPH. V rozpise DPH vyplňte hodnotu stravných lístkov do nulovej sadzby a poplatok dodávateľovi do vyššej sadzby. Stačí vyplniť len jednu hodnotu, ostatné hodnoty v rovnakom riadku budú dopočítané automaticky.

Online ekonomický software

Vyberte predkontáciu pre zaúčtovanie došlej faktúry za stravné lístky.

Online ekonomický software

Použite tlačidlo Automatické zaúčtovanie a systém Humanet vytvorí účtovné predpisy pre zaúčtovanie došlej faktúry za stravné lístky.

Online ekonomický software

Rozúčtovanie stravných lístkov vykonáte v evidencii Interný doklad. Pridajte nový doklad, vyplňte sumu dokladu (vyplňte hodnotu stravných lístkov). Rozpis DPH nepoužívajte. Vyberte predkontáciu pre rozúčtovanie stravných lístkov (táto predkontácia okrem zaúčtovania plnej sumy dokladu spustí automaticky percentuálne rozúčtovanie).

Online ekonomický software

Použite tlačidlo Automatické zaúčtovanie a systém Humanet vytvorí účtovné predpisy s rozúčtovaním hodnoty stravných lístkov na 55% do nákladov a 45% pohľadávka voči zamestnancom.

Online ekonomický software


Späť na vyhľadávanie