Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

15.02.2015 / Ako zvýšiť produktivitu

Ako zvýšiť produktivitu

Ako zvýšiť produktivitu

Odkladáte prácu na neskôr? Skoncujte s tým! Vieme ako na to. Máme pre vás pár aplikácií, ktoré vám pomôžu.

Pracujete z domu, ste neustále pripojený na internet. Facebook, Google Plus, Twitter a ďalšie sociálne siete nám pomáhajú komunikovať a zdieľať informácie, ale vedia byť aj poriadnym požieračom času. K tomu si dáme kávičku, pokecáme s kolegami a deň je preč.

Chorobné odkladanie úloh na neskôr má už aj svoj odborný názov. Nazýva sa prokrastinácia (z latinského pro crastinus – na zajtrajšok).

Ak trávite príliš veľa času na internete, existujú riešenia, ktorá vám môžu pomôcť tento neproduktívny čas redukovať.

Mnoho firiem napríklad využíva sofistikované nastavenie firewalu, kde zakáže zamestnancom prístup na konkrétne web stránky, napríklad na Facebook.

V domácich podmienkach môžete využiť šikovné aplikácie, ktoré vás upozornia, ak navštívite stránku, kde by ste nemali tráviť veľa času. Taktiež vám dokážu merať čas, ktorý na stránkach trávite.

Pre Safari a Chrome je k dispozícii aplikácia WasteNoTime.

Pre Firefox existuje podobná aplikácia s názvom LeechBlock.

Čo poviete podelíte sa o svoje skúsenosti s nami na Facebooku alebo radšej dokončíte uzávierku účtovníctva a spracujete daňové priznanie skôr ako 31. marca?

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.