Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

24.06.2015 / Daňové výkazy jednoducho

Daňové výkazy jednoducho

Daňové výkazy jednoducho

Finančná správa ako výnimka medzi štátnymi inštitúciami vychádza v ústrety firmám, ktoré vyvíjajú účtovné programy. Finančná správa vytvára editovateľné PDF tlačivá, ktoré je možné z programu naplniť príslušnými údajmi.

Účtovný program použije tlačivo pripravené Finančnou správou a naplní ním údaje. Takto vyplnené tlačivo môžete bez obáv vytlačiť a odovzdať alebo založiť a máte istotu, že je v presne predpísanej forme.

Aby to fungovalo je potrebné mať nainštalovaný u seba program Adobe Acrobat Reader, ktorý je možné bezplatne stiahnuť z internetu.

Online účtovný program a daňové výkazy

Pokiaľ používate online účtovný program, potom to môže mať menší nedostatok. Váš internetový prehliadač môže miesto Adobe Acrobat Readera použiť na zobrazenie PDF súboru vlastný doplnok. Výsledkom je potom situácia, že sa vám zobrazí prázdny PDF súbor bez potrebných údajov z programu alebo sa vám súbor nezobrazí vôbec.

Táto situácia sa dá riešiť zmenou nastavení prehliadača a prinútiť internetový prehliadač používať Adobe Acrobat Reader. Ak však používate Google Chrome, tak zistíte, že ten už zakázal používanie Adobe Acrobat Reader na dobro. Tam už to teraz žiadnym spôsobom nenastavíte.

Ako si teda poradiť?

Používajte online účtovný program Humanet

Online účtovný program Humanet od verzie 5.04 obchádza štandardný spôsob napĺňania údajov editovateľných tlačív cez Adobe Acrobat Reader. Dáta sa do prázdneho tlačiva naplnia bez nutnosti existencie Adobe Acrobat Readera.

Pre vás ako užívateľa online účtovného programu to znamená, že nič nastavovať nemusíte. Či používate Adobe Acrobat Reader alebo vnútorný doplnok prehliadača na zobrazovanie PDF súborov, tak sa vám v online účtovnom programe Humanet daňové výkazy zobrazia korektne.

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.