Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

04.10.2016 / Daňovo-odvodová kalkulačka

Daňovo-odvodová kalkulačka

Daňovo-odvodová kalkulačka

Daňovo-odvodová kalkulačka uľahčuje výpočet čistej mzdy zamestnancov. Uvedením hrubej mzdy a zodpovedaním individuálnych charakteristík daňovníka, ktoré majú vplyv na výsledné daňovo-odvodové zaťaženie, umožňuje vypočítať čistú mesačnú a ročnú mzdu daňovníka a daňovo-odvodové zaťaženie jeho práce. Kalkulačka jednoduchým spôsobom približuje analytický pohľad na výpočet daňového zaťaženia práce a jeho porovnanie medzi rokmi na konkrétnej mzdovej úrovni.

Základné atribúty kalkulačky sú:

  • modul zamestnanec a dohodár (v príprave...)
  • 5 zdaňovacích období (2011 – 2015)
  • zjednodušený a pokročilý mód
  • možnosť exportu údajov pre užívateľov
  • súbežná kalkulácia na mesačnej a ročnej báze
  • možnosť medziročného porovnania pri rozdielnych úrovniach miezd
  • tabuľkové, textové a interaktívne grafické zobrazenie výsledkov

Daňovo-odvodová kalkulačka slúži len na informatívny výpočet. Čistá mzda vypočítaná prostredníctvom analytickej daňovo-odvodovej kalkulačky nemusí byť nevyhnutne identická s čistou mzdou uvedenou na vašej výplatnej páske. Hlavnou príčinou je nemožnosť zovšeobecnenia individuálnych špecifík každého zamestnanca vo všeobecnej kalkulačke. Medzi ne patrí najmä spôsob výpočtu náhrady dovolenky resp. náhrady dočasnej pracovnej neschopnosti, ktorá závisí od denného vymeriavacieho základu konkrétneho daňovníka. Pre účely výpočtu daňového bonusu na mesačnej báze pracuje daňová kalkulačka s priemernou výškou daňového bonusu.

Daňovo-odvodovú kalkulačku nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: MINISTERSTVO FINANCIÍ SR

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.