Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

10.05.2016 / Nový spôsob prihlasovania sa do VRP

Nový spôsob prihlasovania sa do VRP

Nový spôsob prihlasovania sa do VRP

Užívatelia virtuálnej registračnej pokladnice (VRP), ktorí s ňou pracujú prostredníctvom mobilných telefónov, majú odteraz prihlasovanie sa do aplikácie jednoduchšie. Finančná správa prichádza s novinkou prihlasovania sa pomocou PIN alebo odtlačku prsta.

Prihlasovanie sa pomocou PIN (alebo odtlačkom prsta) je možné v mobilných zariadeniach s operačným systémom Android aj iOS. Predtým, ako užívatelia začnú používať tento spôsob prihlasovania sa, musia si ho vo svojom mobile nastaviť. Postup nie je zložitý.

V hlavnom menu aplikácie si treba v ponuke Nastavenia a žiadosti zakliknúť Prihlasovanie/ Prihlasovanie PIN. Vpísať login a heslo, ktorými ste sa doposiaľ prihlasovali. Zvoliť si PIN, ktorý chcete na prihlasovanie používať, potvrdiť ho a uložiť. Na úvodnej obrazovke pre prihlásenie sa do aplikácie si už potom môžete vybrať prihlasovanie cez PIN. Máte tri pokusy na prihlásenie sa, ak sa vám to nepodarí, PIN sa zablokuje. V tom prípade sa dostanete do aplikácie pomocou loginu a hesla. Ak vaše mobilné zariadenie umožňuje prihlásenie odtlačkom prsta, môžete si ho nastaviť. Postup je veľmi podobný ako pri prihlasovaní sa cez PIN.

Ak spárujete svoje mobilné zariadenie s VRP pomocou PIN (alebo odtlačku) a neprihlásite sa do 60 dní, aplikácia vás automaticky odpáruje. Musíte sa prihlásiť pomocou loginu a hesla a znovu si nastaviť PIN/ odtlačok. So svojou VRP nemôžete spárovať viac ako 3 rôzne mobilné zariadenia. Jedno DKP VRP môžete ovládať z 3 mobilných zariadení, nie však v tom istom čase. A takisto nemôžete mať so svojim mobilným zariadením spárovanú viac ako jednu VRP.

Viac informácií, používateľskú príručku i názorný postup pre prihlasovanie sa pomocou PIN / odtlačku nájdete na portáli finančnej správy v časti Virtuálna registračná pokladnica.

Zdroj: Finančná správa SR

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.