Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

26.06.2017 / O ukončení poberania materského Sociálna poisťovňa automaticky neinformuje

O ukončení poberania materského Sociálna poisťovňa automaticky neinformuje

O ukončení poberania materského Sociálna poisťovňa automaticky neinformuje

Sociálna poisťovňa upozorňuje poberateľov dávky materské, že nezasiela žiadne oznámenia o ukončení jej poberania. Automaticky nevystavuje ani potvrdenia o vyplatených dávkach.

Po schválení nároku na túto dávku Sociálna poisťovňa zasiela rozhodnutie o priznaní (resp. o nepriznaní) materského, v ktorom je presne uvedený dátum odkedy nárok na materské trvá a že zaniká po uplynutí 34 týždňov od jeho vzniku. Ak si mamičky nevedia presný dátum vypočítať, odporúčame kontaktovať príslušnú pobočku, ktorá im dávku vypláca alebo informačno-poradenské centrum Sociálnej poisťovne. Rovnako to platí aj o potvrdeniach. Ak po ukončení poberania dávky mamičky potrebujú potvrdenie o poberaní dávky pre úrad práce, sociálnych vecí a rodiny na účely rodičovského príspevku, musia samy požiadať Sociálnu poisťovňu o jej vystavenie. Upozorňujeme však, že takéto potvrdenie je možné vystaviť až po ukončení poberania materského.

O potvrdenie možno požiadať telefonicky alebo e-mailom v pobočke, ktorá materské vypláca alebo v Informačno-poradenskom centre Sociálnej poisťovne na t. č. 0906 171 989, voľba č. 1. Sociálna poisťovňa potvrdenia zasiela poštou do siedmich kalendárnych dní. V prípade potreby potvrdenie na osobné požiadanie vystaví ktorákoľvek pobočka Sociálnej poisťovne na počkanie.

Zdroj: Sociálna poisťovňa

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.