Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

30.11.2018 / Príspevky na starobné dôchodkové sporenie (II. pilier) sa zvýšia na 4,75 %

Príspevky na starobné dôchodkové sporenie (II. pilier) sa zvýšia na 4,75 %

Informácia Sociálnej poisťovne

Sadzba povinných príspevkov na starobné dôchodkové sporenie (II. pilier) sa v roku 2019 zvýši na 4,75 % z vymeriavacieho základu. Sadzba sa každoročne zvyšuje o 0,25 % a bude stúpať až do roku 2024, kedy dosiahne 6 % z vymeriavacieho základu. V tomto roku predstavuje sadzba 4,5 %.

Poistencom, ktorí sú sporiteľmi v II. pilieri, sa výška odvodov do I. piliera v danom období adekvátne znižuje tak, aby odvody do I. a II. piliera dosahovali v súčte vždy 18 %.

Zdroj: Sociálna poisťovňa

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.