Aby sme mohli zlepšovať služby na www.humanet.sk, prispôsobovať reklamu a analyzovať návštevnosť, využívame cookies. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby. Kliknutím na tlačidlo OK alebo iný odkaz na webe udeľujete s uvedeným súhlas. Zmeniť to môžete kedykoľvek v nastavení vášho prehliadača. Viac info. OK
EN Mzdy a personalistika 041 / 286 15 15 Účtovníctvo 041 / 286 15 15 Podpora Videonávody Príručky Školenia Novinky

27.12.2017 / Sociálna poisťovňa upravila mobilnú aplikáciu pre zamestnávateľov

Sociálna poisťovňa upravila mobilnú aplikáciu pre zamestnávateľov

Informácia Sociálnej poisťovne

Sociálna poisťovňa v snahe zlepšovať komunikáciu so zamestnávateľmi doplnila do mobilnej aplikácie dátumy vytvorenia predbežnej registrácie v mobilnom zariadení. V súčasnosti aplikácia už eviduje dátum vytvorenia aj dátum prijatia predbežnej registrácie zamestnanca do Sociálnej poisťovne. Úprava mobilnej aplikácie platí pre obe platformy – Android a IOS. V prípade, ak zamestnávateľ používa systém Android, je potrebné aplikáciu odinštalovať a následne opäť nainštalovať. Cieľom je odstrániť doterajšie nezrovnalosti. Mobilnú aplikáciu Sociálnej poisťovne zamestnávatelia spoľahlivo využívajú od augusta 2016.

Pozor, stále platí: Zamestnávateľ, ktorý cez aplikáciu predbežne registruje zamestnanca, musí úkon vždy potvrdiť zaslaním riadneho registračného listu fyzickej osoby (RLFO) cez systém elektronických služieb Sociálnej poisťovne (SES SP) najneskôr do 3 dní. Ak by to neurobil, SES SP ho na to upozorní. Bez zaslania riadneho RLFO je predbežná registrácia neplatná.


Zdroj: Sociálna poisťovňa

Zaujala vás novinka? Podeľte sa o ňu s vašimi známymi.