Prejsť na predchádzajúcu verziu stránky humanet.sk

Bezpečné účtovníctvo

Bezpečné účtovníctvo

Pri prechode na online účtovný program, teda spracovaní účtovníctva cez internet, sa mnoho ľudí obáva o bezpečnosť svojho účtovníctva.

Ktoré účtovníctvo je bezpečnejšie? Je lepšie použiť klasický alebo online účtovný program?

Či používate klasické alebo online účtovníctvo, musíte sa vysporiadať z pohľadu bezpečnosti s podobnými ohrozeniami. Striehnu na vás hackeri, vírusy, zlodeji a ďalšie nástrahy.

Ak sa pozriete podrobne na vlastnosti klasického účtovníctva a porovnáte spôsob ochrany údajov s online účtovníctvom, možno budete prekvapení, čo zistíte. Ak vám niekto tvrdí, že vaše dáta sú vo vašom počítači lepšie zabezpečené ako v online účtovníctve, je to skutočne tak?

Vedeli ste, že hoci online účtovníctvo nepoužívate, tak údaje z neho, ale aj napríklad osobné údaje zamestnancov a ich mzdy, na internete aj tak uložené sú? Ako je to možné sa dozviete na špecializovanom webe, ktorý sa venuje bezpečnosti účtovníctva.

Na adrese www.bezpecne-uctovnictvo.sk nájdete porovnané ohrozenia a spôsoby ochrany vášho účtovníctva pri jeho spracovaní v bežnom účtovnom programe a online účtovnom programe.