Humanet efektívne: Používanie vlastných názvov mzdových položiek

Ste novým užívateľom systému Humanet a chcete vo výplatných páskach a v rekapituláciách používať u niektorých položiek rovnaký názov, aký mala položka v predchádzajúcom mzdovom softvéri? Môžete využiť funkciu vlastného názvu položky v definícii výplatnej pásky a v definícii rekapitulácie.

Oveľa efektívnejšie však je použiť nástroj Užívateľské názvy mzdových položiek. Vtedy sa užívateľský názov položky zobrazí nielen vo výplatnej páske a v rekapitulácii, ale prakticky všade, kde sa používa názov položky.

Nástroj sa nachádza vo voľbe Pomocné dáta PAM/ Užívateľské názvy mzdových položiek.

Vo voľbe máte možnosť zadať ktorejkoľvek mzdovej položke vlastný názov. To znamená, že systémový názov mzdovej položky zostane zachovaný, ale všade v systéme vrátane spracovaných výstupných zostáv bude položka prezentovaná užívateľským názvom.

Napríklad pri pridávaní položky na záložku Ručná úprava mzdy,

vo vypočítanej mzde na záložke Vypočítané mzdy/ Mzdové položky,

v definícii položky zostavy typu Mzdová rekapitulácia, ale aj v spracovanej rekapitulácii,

rovnako ako v definícii položky zostavy typu Výplatná páska a v spracovanej výplatnej páske.

Aj pri použití užívateľského názvu mzdovej položky platí, že ak v definícii položky zostáv typu Mzdová rekapitulácia, Mzdový list alebo Výplatná páska zadáte do políčka Názov vlastný názov položky, do spracovanej zostavy sa zapíše tento názov (má vyššiu prioritu ako užívateľský názov položky).