Prejsť na predchádzajúcu verziu stránky humanet.sk

Prečo vznikol online účtovný program

Prečo vznikol online účtovný program

Prvým online ekonomickým programom na Slovensku bol mzdový program Humanet. Ten začali prví používatelia na spracovanie miezd používať v roku 2007. Vytvoriť v tej dobe online mzdový program nebolo vôbec jednoduché. Ak dovtedy trval vývoj účtovného programu rok až dva a mohol sa začať predávať, tak v prípade Humanetu to bolo viac ako 5 rokov.

Tento dlhý vývoj bol daňou za to, že v tom čase ešte neboli vývojové nástroje a technológie na takej úrovni, aby umožňovali rýchly vývoj online účtovného programu.

Stálo to celé za to? Ak by sme sa na to pozreli z pohľadu financií, tak by sa určite našiel lepší spôsob ako investovať peniaze a zhodnotiť ich. Zisk ale nebol tým pravým dôvodom, pre ktorý sme sa rozhodli vytvoriť online účtovný program. Tým pravým dôvodom bolo zjednodušiť ľuďom prácu a zbaviť ich zbytočných starostí.

V prvom rade zjednodušiť prácu používateľom účtovného programu, aby nemuseli už nikdy nič sťahovať ani inštalovať. Zabezpečiť ich dáta lepšie ako to dokážu oni sami, aby už o žiadne dáta neprišli a nemuseli nič zálohovať. Ale hlavne sprístupniť im účtovný program odvšadiaľ, kde je internet, aby už nemuseli riešiť, na ktorom počítači účtovný program majú a na ktorom nemajú.

Ako čas ukázal, bolo to správne rozhodnutie. Dnes už tisícky ľudí vyskúšali výhody online účtovných programov. Od roku 2011 sa k Humanetu postupne pridávajú aj ďalší výrobcovia a postupne vyvíjajú a začínajú predávať tiež rôzne druhy online účtovných programov.

Na začiatku vývoja Humanetu nás nenapadlo, že dnes tu budú tablety a smartfóny a že online účtovný program bude možné používať aj na nich. Jednoducho sme verili, že ideme správnym smerom a budúcnosť je na internete. Veríme tomu aj dnes a tešíme sa na nové technológie a zariadenia, ktoré budú ľudom prácu a každodenný život neustále zlepšovať a uľahčovať.